فصلنامه «پژوهش‌های ارتباطی» دارای رتبه علمی و وابسته به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

این فصلنامه، به زبان فارسی و به همراه چکیده‌های انگلیسی منتشر می‌شود و مقالات تخصصی حوزه ارتباطات و رسانه‌ها، به‌ویژه رادیو و تلویزیون و همسو با اهداف فصلنامه را که با در نظر گرفتن ابعاد آموزشی و پژوهشی تألیف شده‌ باشند، می‌پذیرد.‌ مقاله‌های کاربردی با محتوای علمی - پژوهشی که به‌ منظور رفع مشکلات رسانه و سازمان به رشته تحریر در آمده باشند، در اولویت قرار می‌گیرند.

دسترسی آزاد

به منظور دسترسی آسان و جهانی به آخرین یافته های پژوهشی، این نشریه به عنوان یک نشریه دسترسی-آزاد پایه گذاری شده است.

حق انتشار 

این نشریه تحت قانون بین المللی کپی رایت Creative Commons: CC BY 4.0 می باشد.

 نویسنده ای که قصد انتشار مقاله در این نشریه را دارند به شرایط زیر پایبند هستند

الف. حق نشر برای نویسنده می باشد و نویسنده تحت مجوز  Creative Commons Attribution License به مجله این امکان را می دهد که مقاله چاپ شده را با دیگران به اشتراک گذاشته منوط به اینکه حقوق مؤلف اثر حفظ شود  و  به انتشار اولیه مقاله در این مجله اشاره بشود. 

ب. نویسنده ها قادر به ورود و جدا از ترتیبات قراردادی اضافی برای توزیع غیر انحصاری از نسخه منتشر شده این مجله از کار (به عنوان مثال، آن را به یک مخزن نهادی و یا انتشار آن در یک کتاب)، با اذعان به انتشارش به این مجله است.

پ. نویسنده مجاز و تشویق به ارسال کار خود به صورت آنلاین می باشد (به عنوان مثال، در مخازن سازمانی و یا در وب سایت خود) حتی قبل و در طول فرآیند ارسال، به شرط آنکه  به مبادلات تولیدی منجر شود، و همچنین استناد به آثار منتشر شده رعایت شده باشد. 

 

هزینه انتشار

از تاریخ 1401.3.1 مبلغ 400 هزار تومان بابت ویراستاری، صفحه‌آرایی و چاپ مقاله دریافت می‌شود که می‌بایست پس از تأیید نهایی و قرار گرفتن مقاله در نوبت چاپ به حساب شبای  شماره IR300100004001029104007109  به نام خزانه‌داری کل نزد بانک مرکزی با شناسه واریز 390029182283500810114101102001 واریز و تصویر فیش واریزی را به نشانی پست الکترونیکی فصلنامه ‌ارسال (ایمیل) شود.